Genel

Acar, CHP olarak özgürlükçü sosyal demokrasiyi Türkiye’ye getireceğiz.

Acar, CHP olarak özgürlükçü sosyal demokrasiyi Türkiye’ye getireceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan aday adayı Av.Ali Acar, Tüm Canbeyliler Derneğini ziyaret etti. Ali Acar’a başarılar dileyen katılımcılar destek sözü verdiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan aday adayı Av. Ali Acar STK ziyaretlerine devam ediyor. Merkezi İsmetpaşa Mahallesinde bulunan Tüm Canbegliler Derneğini ziyaret eden Acar’a hemşerileri başarılar dilerken destek sözü verdiler.

Program CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi aday adayı İsmail Akkaya, Mustafa Çimen Esentepe Mahallesi Muhtar adayı İlyas Şahin, Tirkidin Derneği Onursal Başkanı Mustafa Çingay,  ELLY Grup Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Acar kısa bir selamlama konuşması yaptılar.

Tüm Canbegliler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, misafirlerini selamlayarak hoş geldiniz dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan aday adayı Av.Ali Acar’a başarılar dileyen Durmuş hayırlara vesile olmasını temenni etti.  Ali Acar’ı tanıdığını başarılı bir işadamı olduğunu, yeterli donanıma sahip olduğunu söyleyerek destek istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan aday adayı Av.Ali Acar, katılımcıları selamlayarak gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.  Siyasetin aldığı her kararın vatandaşı direk yada dolaylı yoldan etkilediğini  bir vatandaş olarak kendilerini etkileyen kararlara müdahil olmak için aday adayı olduğunu söyledi.  Sultangazi’de Adıyamanlıların nüfus olarak kalabalık olmalarına rağmen temsil noktasında yetersiz olduğunu ve bu sıkıntıyı yıllardır yaşadıklarını belirtti. Gergerliler Federasyonunu bütün olumsuz düşüncelere rağmen kurduklarını ve bu birlik ve beraberliğin devamı için bir karar aldıklarını hatırlattı. Bir Adıyamanlının hangi partiden olursa olsun desteklenmesi kararını aldıklarını ve bugün kendisinin karşılarında olduğunu söyledi. Bu yüzden bu duruşu beklediğini söyleyen Acar, destek istedi. Acar, “Tabi insan yola çıkınca ilk başta ailesi buna inanmalı. Çünkü aile sizin referansınızdır.  İyi bir ailenin üyesi olarak çıkmak ilk referanstır. Devamında memleketlilerin sorduğunuzda alınan cevap ikinci referanstır” diyen Acar, bu güne kadar yaptıklarıyla bu referansı kazandığına inandığını ifade etti. “Sizler inanırsanız biz burada varız ve burayı alırız. Neden Cumhuriyet Halk Partisi derseniz. Bizler CHP’nin 4. Kuşağıyız.  Özgürlükçü sosyal demokrasiyi Türkiye’ye getirebilecek yeni bireyleriz biz. Türkiye’nin geleceğini ama aydınlık bir geleceği sosyal demokraside gördüğüm için buradayım. Önce buna ben kalbimde inandım emin oldum, ondan sonrada sizin karşınıza çıktım” diyen Acar, CHP’nin din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetmeksizin hazırladığı bir projesinin olduğunu ve bu duruşun tüm Türkiye’yi mutlu edeceğini söyledi. Toplumun yarısının şu anda mutsuz olduğunu söyleyen Acar, sosyal demokrasinin toplumun tamamının mutluluğu için mücadele ettiğini belirtti. Bizi geçmişimizle yargılamayın diyen Acar, yeni neslin bakış açısının yenilendiğini ve özlenilen Türkiye’yi oluşturacak vizyona sahip olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından ikramlar eşliğinde yapılan sohbetlerle program sona erdi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top