Siyaset

Acar, Ben inanmasam sizlerden destek istemezdim

Acar, Ben inanmasam sizlerden destek istemezdim

chpcumhuriyet mahallesi 02

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar, Çamlık Park’ta düzenlenen  toplantıda Cumhuriyet Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek sıkıntılarını dinledi. Cumhuriyet Mahallesini çıkmaz sokak yapan zihniyete dur demenizi bekliyorum diyen Acar, katılımcılardan destek istedi.

Cumhuriyet Mahallesi CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Adayı Şenol Aslan’ın Çamlık Park’ta organize ettiği toplantıda CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar Cumhuriyet Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahallelilerin sıkıntılarını dinleyen Acar, hep birlikte Sultangazi’yi yöneteceğiz ve ilçeyi  en ideal şehir konumuna getireceğiz dedi.

Toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar’ın yanı sıra, belediye meclis üyesi adayları, ilçe teşkilatı, partililer ve çok sayıda vatandaş katılırken, Adıyamanlı hemşerileri Acar’a destek vermek için toplantıya katıldılar.

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar’ı halaylar çekerek karşılayan katılımcılar, sloganlar ve alkışlar eşliğinde  Acar ile selamlaştılar.

chpcumhuriyet mahallesi 01

Toplantının açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet Halk Partisi Seçim Yürütme Komitesi Başkanı Hıdır Karataş, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. İktidar yürüyüşümüzü hiç kimseler engelleyemeyecek diyen Karataş,  ‘11 Yıldır halka zulüm çektiren, karanlık günler yaşatan AKP iktidarına son verecek olan CHP’nin belediye başkan adayı sayın Av. Ali Acar ile birlikte karşınızdayız.

Bu günlere gelene kadar çok engellerle karşılaştık. Bazen bayraklarımız indiriyorlar, seçim büromuza saldırıyorlar ama sizdeki bu azmi, gözlerinizdeki ışığı görünce CHP’nin Sultangazi’de ki iktidarını kimseler engelleyemez diye düşünüyorum.  Biz Sultangazi olarak geliyoruz. Biz Ali Acar’ın başkan olacağına ve CHP’nin bayrağını en yüksek noktaya dikeceğine inanıyoruz’ diyen Karataş, inançlarının ve ekiplerinin  tam olduğunu söyledi.

Acar, Altı ay önce yola çıkarken birdik, bugün yüz binlere ulaşmış durumdayız.

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar, katılımcıları selamlayarak Sultangazi’nin geleceğine sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ediyor saygıyla selamlıyorum dedi. Acar, ‘6 Aydır alanlarda, Sultangazi’nin geleceği için nefer olduk. Gecesini gündüzüne katarak bu emeğe katkı sunan değerli yol arkadaşlarım ve değerli seçim yürütme komisyonu başkanım Hıdır Karataş’ın oluşturduğu kadro ve sizler Sultangazi’de CHP’nin iktidarını kurma inancımızı sonsuz noktada pekiştirmiş bulunmaktadır.  Bizler altı ay önce yola çıkarken birdik, bugün yüz binlere ulaşmış durumdayız.

Ben şahsım olarak 20 yıldır Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Siyasi yaşantıma vesile olan dernek başkanlığı bana nasip olduğu gibi, umarım 24 gün sonra belediye başkanlığını da Allah bizlere nasip edecektir.

Ben inanmasam sizlerden destek istemezdim

Ben bundan önce hiçbir siyasi partiyi kendime yakın hissetmiyordum. Ama her konuşmamda bana CHP’nin ağzıyla konuşuyorsun dediler. Bu gün Allah’ımın takdiridir ki bilerek, severek ve inanarak CHP’nin Sultangazi Belediye Başkan Adayı oldum.   Bu çıktığım yola inanmasaydım, 90 Yıllık çınarın yeni filizlerinin genç kuşakların yeni Türkiye hayaline inanmamış olsaydım ne ailemi, ne dostlarımı, komşularımı gelin bizlere destek olun demezdim’ diyen Acar, yaşanabilir bir ilçe oluşturmak için karşınızdayız dedi.  Sizlerde kalbinizin sesini dinleyin ve değişimi birlikte başlatalım şeklinde konuştu.

Son anketlere göre iktidarla başa baş durumdayız

Aylardı vatandaşlarla bir araya geldiğini söyleyen Acar, ‘ gittiğim bir çok yerde oy istemedim, merhaba dedim çıktım. Ama son anketlere göre iktidarla başa baş durumdayız.  Bu mahallede yaşanan sıkıntıları hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyet Mahallesini çıkmaz sokak yapan zihniyete dur demenizi bekliyorum. Kentsel dönüşüm yapılacak olan mahallenizde durumunuzu bir daha düşünmenizi istiyorum.

Sultangazi’yi en ideal şehir konumuna getirecek projelerimiz var

Bugün mevcut belediye başkanı Cumhuriyet Mahallesindeymiş ve karar çıktı seçim sonrası burayı yıkacağım diyormuş’ diyerek Sultangazi’nin bütün mahallerinde olduğu gibi Cumhuriyet Mahallesi’nde de huzur ve güvenliğin olmadığını ve yerel yönetimin bu konuda çaba harcamadığını söyleyerek, 20 projeleri olduğunu ve Sultangazi’yi en ideal şehir konumuna getirecek çalışmaları olduğunu belirtti. Bu projeleri hayata geçirmek için  oylarınızı istiyorum diyen Acar, ‘Bu güzel geceyi bizlere hazırlayan Kastamonulu belediye meclis üyesi adayımız Şenol Aslan beye huzurlarınızda teşekkür ediyorum’ dedi.

Adaletin oluşmuş olduğu bir Türkiye olsaydı ben siyaset yapmak istemezdim

Sultangazi’de sosyal hayatı yaşabilecek tesislerin olmadığını ve reva görülen hayatın insanlı için utanç verici olduğunu söyleyen Acar, ‘ Ben bir hukukçuyum maddi ve manevi beklentisi, koltuk sevdası olmayan birisiyim. Adaletin oluşmuş olduğu bir Türkiye olsaydı ben siyaset yapmak istemezdim.  Bildiğim 20 yıllık sürede ki gerçek yaşamı sorguluyorum. Doğru olmadığını, adaletli olmadığını görüyor ve siyasete yeni atılmış olan gençleri koruyup kollamanızı aydınlık yarınlar için istiyorum’ dedi.

chpcumhuriyet mahallesi 03

CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Adayı Şenol Aslan, 22 yıldır bu mahallede ikamet ettiğini  ve genç başkan ve ekibiyle birlikte Sultangazi’yi yönetmeye talip oluğunu söyledi. Bu toplantının amacının CHP Belediye Başkan adayı Ali Acar ile halkın buluşması olduğunu ve sorusu olanların, düşüncesi olanların bu toplantıda paylaşmasını istedi.

chpcumhuriyet mahallesi 04

Daha sonra katılımcılar fikirlerini paylaşarak sorularını CHP Belediye Başkan adayı Ali Acar’a ilettiler. Mahalledeki kentsel dönüşümün vatandaşın taleplerine cevap vermediği fikri toplantıda hakim iken, mevcut belediye başkanının verdiği sözleri tutmadığı ve halkı muhatap olarak görmediğini söyleyen katılımcıların sorularını cevaplandıran Acar, Biz sizlerle birlikte ilçeyi yönetmeye talibiz. Bu yüzden sizin kabul etmediğiniz hiç bir projeye imza atmam bunun  sözünü önceden de vermiştim şimdi de yineliyorum dedi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top