Genel

Acar “%35 İle Kazanacağız”

CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar Yerel Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi.

CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar Yerel Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi.

Toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar, Seçim Yürütme Komitesi Başkanı Hıdır Karadaş, Kadın Kolları Başkanı Yeliz Kaya ve Yerel Basın Mensupları Katıldı.

SYK Başkanı Hıdır Karadaş, seçim sürecinin son dönemine girildiğini ve yerel basın mensuplarının siyaseti yakından takip ederek her zaman alanda olması nedeniyle fikir alışverişi için böyle bir buluşmayı organize ettiklerini açıkladı. Karadaş, “Seçim sürecinde son 2 haftaya girdik atmosfer bu süreçte daha da ısınacak ” dedi.

acarpage

Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar, Sultangazi yerel basınının tarafsızlık ilkelerine uyduğunu bu nedenle Yerel Basına teşekkür ettiğini söyledi. Acar, seçimlerden sonrada ilçede siyaset yapmaya devam edeceğini, çalışma alanları anlamında ortak bir alanı kullanacakları basın mensuplarıyla, daha iyi ilişkiler içerisinde olmanın önemini anlattı.

Acar, eşit koşullarda siyaset yapmanın öneminden söz ederek, seçim irtibat bürolarına yapılan saldırıları kınadığını söyledi. Acar ayrıca, partisinin yüzde yetmiş oy oranının olduğu mahallelerde yeterince siyaset yapamadıklarını söyleyerek, bu konuda emniyet mensuplarının üzerine düşenleri yapması noktasında daha özverili olmaya davet etti.

Av. Ali Acar, Ak Parti ilçe binasının önünde bir süredir bekletilen zırhlı polis aracıyla ilgili olarak da şunları söyledi: “Bizim seçim irtibat bürolarımıza saldırılar düzenleniyor ama polis aracı AKP’nin ilçe binası önünde bekletiliyor. Bunu anlamış değilim” dedi.

Konuşmasında hükümete ve Başbakana da yüklenen Acar, “Her konuşmasında Pensilvanya’dan söz ederek, bütün olumsuzlukların çıkış noktasına adres olarak Pensilvanya’yı gösteriyor. Eğer bu ülkede insanların can ve mal güvenlikleri kalmamışsa, demokratik hakları olan; seçim çalışmasını yapamayacak hale gelmişlerse, Pensilvanya burasıdır. Bırak okyanus ötesiyle uğraşmayı, sen gel Gazi Mahallesinde asayişi sağla” dedi.

Yerel basın mensuplarının sorduğu sorulara da cevap veren Acar, “Siz 30 Mart’tan sonra Sultangazi’de oluşacak tablo hakkında neler düşünüyorsunuz?” sorusuna ise; “Seçimi % 35’le yani 90 bin oy civarında bir oyla kazanacağız” dedi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top