Esenler

9 Yaşında, Engelliler İçin 30 Bin Kapak Topladı

9 Yaşında, Engelliler İçin 30 Bin Kapak Topladı

9 Yaşında, Engelliler İçin 30 Bin Kapak Topladı

Esenler Belediyesi’nin ‘Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel’  sloganıyla yürüttüğü kapak toplama kampanyası 2015 yılında da tüm hızıyla devam ediyor. Kampanyada bugüne kadar 382 ton plastik kapak toplanarak 21’i akülü olmak üzere toplam 2 bin 375 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Yediden yetmişe her yaş grubundan ve Türkiye’nin her yerinden gelen kapaklar engelli vatandaşlara umut oluyor.

9 Yaşında, Engelliler İçin 30 Bin Kapak Topladı

1 OKULDAN 30 BİN KAPAK

Son olarak kampanyaya Esenler Oruç Reis İlkokulu 3/F sınıfı öğrencisi Nursena Öter, arkadaşlarını da projeye dahil ederek 30 bin plastik kapak topladı. Kendisi küçük ama yüreği kocaman Nursena Öter, arkadaşlarının desteği ile kampanya kapsamında okullarında 1 tondan fazla plastik kapak topladı. Oruç Reis İlkokulu Müdür Yardımcısı Tuğba Kalyoncu kampanyaya desteklerinin süreceğini ifade ederek, kapak miktarını 2 tona tamamlayıp akülü sandalye almak istediklerini söyledi. Ayrıca okullar arası atık pil ve geri dönüşüm toplama yarışmasında da iddialı olduklarını belirtti.

TÜM KURUMLARDAN DESTEK GELİYOR

Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen ve kısa sürede ulusal bir kampanyaya dönüşen “Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel” projesine yurdun dört bir yanından kapak yağıyor. Kampanyaya Ayvacık İlçe Emniyet Müdürlüğü, Tekirdağ Gençlik Merkezi, İstanbul Tıp Fakültesi, Beykoz ve Başakşehir Devlet Hastaneleri ile Yedikule Anadolu Lisesi ve Doğa Koleji gibi birçok kurumun desteği devam ediyor. Kampanya ile hem çevre kirliliği önleniyor, hem de geri dönüşüm yoluyla engelli vatandaşların tekerlekli sandalye ihtiyacı karşılanıyor. Kampanyada 170 kg. plastik kapak toplayan kişi ve kurumlara bir adet tekerlekli sandalye veriliyor.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Kampanyaya Türkiye’nin her yerinden vatandaşlar, destek vererek engellilere umut olabilirler. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, Esenler Belediyesi’nin 0212 440 09 17 veya 440 00 73 (7103) telefon numaralarını arayabilirler.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top