Bağcılar

9. GERSOY-DER Futbol Turnuvası törenle başladı

9. GERSOY-DER Futbol Turnuvası törenle başladı

9. GERSOY-DER Futbol Turnuvası törenle başladı

GERSOY-DER’in organize ettiği geleneksel futbol turnuvasının 9.’su Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde yapılan bir törenle başladı.

gersoyder turnuva

Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin geleneksel hale getirdiği 9. Futbol turnuvası Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde yapılan bir törenle başladı.

Açılışa CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar, HDP Sultangazi Belediye Eşbaşkan Adayı Ferat Boğatekin, CHP Başakşehir Belediye Meclis Üyesi Adayı Zeynel Yılmaz, Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet Deniz, Bader baskanı Mehmet Ozcan,Esader .Baskanı Huseyin sevınctekin,Gürgenli Dernek Başkanı ve CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Adayı İsmail Akkaya, Tirkidin Dernek Başkanı Enes Çingay, Drakso Dernek Başkanı Ahmet Alak, Alhasino Dernek Başkanı Hasan Güzel, GERSOY-DER Başkanı Mahmut Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, Adıyamanlı sanatçılar Sinan Yıldırım ve İbrahim Harikases ile çok sayıda Adıyamanlı katıldı.

gersoyder

Tirkidin Dernek Başkanı Enes Çingay’ın yaptığı dua ile başlayan açılış töreninde temsili kurdele kesiminin ardından kısa bir selamlama konuşması yapan GERSOY-DER Başkanı Mahmut Özdemir, geleneksel hale gelen futbol turnuvasının 9.’sunde  bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Sporun birleştirici unsurunun hemşeri dayanışmasıyla pekiştiğini ifade eden Özdemir, her yıl olduğu gibi bu yılda turnuvanın centilmenlik içerisinde geçmesi dileğinde bulunarak katılan takımlara başarı diledi.  Bu turnuvalarda kendilerini yalnız bırakmayan Adıyamanlı hemşerilerine teşekkür eden Özdemir, turnuvanın hayırlı olması dileğinde bulundu.

CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Ali Acar, geçmiş yıllarda başkanlığını yaptığı GERSOY-DER’in bu güne kadar güzel işlere imza attığını ve Gergerliler arasında birlik ve beraberliği sağladığını söyledi. Futbol turnuvasının uzun zamandır birbirini göremeyen hemşerileri buluşturduğunu ifade eden Acar, STK’ların önemine vurgu yaptı.

İbrahim Harikases ve Sinan Yıldırım’ın seslendirdiği eserin ardından 36 takımın katıldığı Geleneksel Gergerliler Turnuvasının 9.’su başlamış oldu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top