Sultangazi

75.YIL ORTAOKULU TÜBİTAK ORTAKLIĞI BİLİM FUARI

75.YIL ORTAOKULU TÜBİTAK ORTAKLIĞI BİLİM FUARI 

Sultangazi’nin güzide okullarından 75.Yıl Ortaokulu birçok alanda olduğu gibi projelerde de farkını ortaya koyuyor. TÜBİTAK’ın desteğini alan okul çok özel projelerini TÜBİTAK BİLİM FUARI adıyla sergiledi. Küçük mucitlerin el emeği göz nuru olan birbirinden önemli 56 proje, proje sahibi öğrencilerin sunumuyla sergilendi.

Daha önce de yapmış olduğu proje ve etkin çalışmalarıyla farklı bir çalışma örneği sergileyen Okulun bu performansı kendine yakışır nitelikteydi. Okul Müdürü Mehmet KIZILAY’ın verdiği destekle Müdür Yardımcısı Yıldız GÜVEN ve Fen Bilgisi öğretmeni Hilal Güneş SARP  uzun süre  konuşulacak bir etkinliğe imza  attılar.

75.YIL ORTAOKULU TÜBİTAK BİLİM FUARI’na  Sultangazi  Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa BİRİNCİ ve Rana DANIŞMAN, Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Adil DAYIĞLU, Milli Eğitim şube Müdürleri Vedat YÜKSEL ve Ekrem  ÇELİK okul müdürleri, öğretmen,öğrenciler ve velileri katıldı .  Çevre okulların öğrenci ve öğretmenleri tarafından da fuar ziyaret edildi.TÜBİTAK adına il Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji ve Proje Birimi sorumluları yerinde ziyaret ettiler.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top