Sultangazi

7 Bin Kişi Hacet Duası İçin Şeyh Yunus Köyü’nde Bir Araya Geldi

7 Bin Kişi Hacet Duası İçin Şeyh Yunus Köyü’nde Bir Araya Geldi

Çankırı’nın Ilgaz ilçesine bağlı Şeyh Yunus Köyü’nde asırlardır devam eden hacet duası için binlerce kişi bir araya geldi.

Yedi yılda bir gerçekleştirilen Hacet Duasına bu yıl 7 binin üzerinde bir katılım gerçekleşti.

Asırlardır devam eden Hacet Duası’na Çankırı Milletvekilleri Hüseyin Filiz, M. Emin Akbaşoğlu, Çankırı Valisi Mesut Köse, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Altıntaş, Ilgaz Kaymakamı Muhammed Gürbüz, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Dernek Başkanları ve binlerce köylü katıldı.

Horasan erenlerinden Şeyh Yunus’un köye geldiği günün anısına 7 yılda bir gerçekleştirilen duada 7 kurban kesilip misafirlere ikram ediliyor. 1046 yılından bu yana sürdüğü rivayet edilen hacet duasına katılan Şeyh Yunuslular ile çevre köy ve ilçelerden gelen misafirler Şeyh Yunus’un kabrini ziyaret ederek dua ettiler.

Şeyh Yunus Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği ile Köy Muhtarlığının işbirliğiyle organize edilen hacet duasına katılan Vali Mesut Köse Şeyh Yunusluları bu özel günde yalnız bırakmadı. Horasan ereninin kabrini de ziyaret ederek dua eden Köse, Türk Bayrağı’na olan bağlılıklarıyla bilinen köyde, Köy Muhtarı Yunus Sinan’a bayrak hediye etti. Vali Köse, köy halkının kendi emekleriyle diktirdiği dev bayrağın kurulduğu alanı gezerek köylülerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top