Genel

Sarıgül;”iktidara geleceğiz “

Sarıgül,”iktidara geleceğiz “

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Belediye aday adayı olması beklenen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül İstanbul turlarına devam ediyor. Bu kapsamda CHP Sultangazi ilçe başkanlığını ziyaret eden Sarıgül partililerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Sarıgül,’El ele, kol kola, omuz omuza mücadele ederek iktidara geleceğiz dedi.

 

Sultangazi Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığını ziyaret eden Mustafa Sarıgül’ü partililer ilçe binasının önünde karşıladılar. Çalışa çalışa kazanacağız sloganlarıyla  karşılanan Sarıgül, hınca hınç dolan ilçe binasında da  partililerin sevgi seliyle karşılandı. Tek Çare Sarıgül sloganları atan partililer salonları çınlattılar.

Ziyarette bir selamlama konuşması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Ali Boztaş, ‘2014 30 Martta İstanbul’u CHP adına yönetecek kişi Mustafa Sarıgül’dür. Burada en büyük görev sizlere düşüyor çalışacak ve hep beraber sandıklara sahip çıkacağız. Birlikte çalışıp Sultangazi’de İstanbul’da ve daha sonrasında da genel başkanımızı Başbakan yapmaya hazır mıyız? Sorusuna evet cevabı alan Boztaş, ‘ Bende sizlerin huzurunda sayın başkanımıza Sultangazi’yi  birlikte alacağımızın sözünü veriyorum’ dedi.

Tek Çare Sarıgül ve el ele kol kola omuz omuza sloganları eşliğinde konuşmasına başlayan Mustafa Sarıgül,’ İstanbul taşmış, ilçelerimiz taşmış görüyorum ki iktidarın ışığı tünelin ucundan görünüyor. Artık evinize giderken, yarın işyerinize giderken göğsünüzü gere gere gidin ve deyin ki  İstanbul’da ötekisi olmayan, inançlara saygılı, Cumhuriyetimizin değerlerini geliştirip güçlendirecek bir anlayış iktidara geliyor. İstanbul’da yönetime gelen anlayış diyor ki başı açık olan da bizim, başı kapalı olan da bizim.’

Buradaki güç önce Allah’ımın gücü  sonra Cumhuriyet Halk Partisinin gücüdür.

Sık sık sloganlarla sözü kesilen Sarıgül’e Durma İlerle Sultangazi seninle sloganı atrak destek veren Sultangazililere, Sultangazi’de bu güzellikleri, bu güzel heyecanı görüyorum diyen Sarıgül, ‘ Hepimizin tek bir amacı var binlerce yurttaşımızın o mutlu bakışlarını İnşallah boşa çıkarmayacağız.  Şunu bu salonda bulunan herkesin bilmesini istiyorum ki buradaki güç şahısların gücü değildir. Buradaki güç önce Allah’ımın gücü  sonra Cumhuriyet Halk Partisinin gücüdür.

Bu mücadele el ele kol kola omuz omuza olma mücadelesidir.

Tehlike artık yanımızdan geçmiyor. Tehlike üzerimize doğru geliyor. Tehlike üzerimize gelirken artık senin mücadelen benim mücadelem, senin koltuğun benim koltuğum diyemeyiz. Bizim diyebileceğimiz bu mücadele hepimizin mücadelesi , bu mücadele el ele kol kola omuz omuza olma mücadelesidir.

Sultangazi’de hedefe çok yakınız. Buraya gelmeden önce buradaki duruma baktım Sultangazi’de  fark %4. Ben inanıyorum ki inancınızla, yüreğinizle, güzelliğiniz ve Kuvayi Milliye ruhuyla yollara çıkacağız çalmadığımız kapı sıkmadığımız, el kalmayacak  o yüzde dördü kapatıp yüzde sekiz farkla Sultangazi’yi alacağız.

En önemli konumuz şu çalışa çalışa kazanacağız, kesinlikle ve kesinlikle ötekimiz olmayacak. Şunu unutmayın ki AK Partiye   oy veren vatandaş AK Partiden bıktı. Çünkü AK Parti iktidara geldiği günden buyana söz verdiklerinin büyük bir bölümünü yerine getirmedi, hep vaat ettiler ama yapmadılar. Bugün iki tane Türkiye var bir tanesi televizyonlarda sunulan Türkiye var, bir de gerçek Türkiye var. Bir evde bir genç işsizse o evde mutsuzluk vardır. Allah hiç kimsenin evladını torununu işsiz bırakmasın. Bugün işsizlik hat safhada, sıkıntı hat safhada. 300 bin öğretmen atanamadı perişan halde.

İleri demokrasi dediler , hak hukuk dediler  isimlerin başında adalet var ama niye getiremediler diye sordum öğrendim ki trafiğe takılmış gelememiş’  dedi.

Çare Sarıgül sloganlarına Çare Sarıgül değil Çare Cumhuriyet Halk Partisidir cevabını veren Sarıgül uzun süre alkışlandı.

Hepimizi bir araya getiren güç Cumhuriyet Halk Partimizin gücüdür . Cumhuriyet Halk Partimizin felsefesini, görüşlerini , yerel yönetimler anlayışını önümüzdeki günlere ilçe başkanımızı, kadın kolları ve gençlik kolları başkanımızı  bütün yönetimlerle önce  bir toplantı yapacak, İstanbul İl başkanımızın önderliğinde toplantılar yapacağız, bir birimize tüm soruları soracak sağlıkta, eğitimde, engellilerde, emeklilerde, depremde, ulaştırmada  neler yapacağımıza   karar vereceğiz. Şunu bilin ki derdinizin dermanı geliyor’ dedi.

Kendisiyle ilgili yapılan haberlerle ilgilide konuşan Sarıgül, artık geliyoruz ne yaparsanız yapın susturamazsınız beni korkutamazsınız beni.

Şimdi kadınlarımıza sesleniyorum. Yıllardır önce çocuklarınızın sonra torunlarınızın beşiklerini salladınız  şimdide İstanbul’u sallamaya hazır mısınız?  Sorusuna Evet cevabı alan Sarıgül, o zaman iktidarı kastederek haydi size güle güle diyerek sözlerini noktaladı.

Daha sonra CHP Arnavutköy ilçe başkanlığını ziyaret için giden Sarıgül’ü partililer sloganlarla uğurladı.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top