Sultangazi

50. Yıl Muhtar Adayı Mustafa Doğan, Güçlü Bir Aile Olacağız

50. Yıl Mahallesi Muhtar Adayı iş adamı Mustafa Doğan’la aday olma sürecini ve projelerini konuştuk. Doğan, ‘Yakın çevrem ve dostlarımın ricası üzerine aday oldum. Yıllardır süregelen sıkıntıları çözmek ve mahallemizi örnek bir mahalle haline getirmek için göreve talibim’ dedi.

Adıyamanlı tanınmış iş adamı Mustafa Doğan 50. Yıl Mahallesi muhtar adaylığını açıkladığında tanıdıkları daha aktif siyaset yapacağı yerlere neden başvurmadığını sorgulamışlardı. Özellikle sosyal medyada belediye meclis üyeliğine başvuru yapması gerektiğini ifade eden yorumlar yapılmıştı.

Bizde bu soruların cevabını almak için 50. Yıl Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Doğan’la bir söyleşi gerçekleştirdik. Neden muhtar adayı olduğunu ve neler yapacağını sorduk.

Emin Doğan: Öncelikle hayırlı olsun diyelim. Ama merak konusu oldu, çok başarılı bir iş adamısınız ve ortak tanıdıklarımızın birçoğu sizi daha yüksek makamlarda görmek istediklerini ifade ettiler. Süreç nasıl gelişti ve neden muhtarlığa adaylığınızı koydunuz?

Mustafa Doğan:  Teşekkür ederim. Dostlarımızın gönlünde ki yerimiz büyükmüş demek ki. Hepsine canı gönülden teşekkür ederim.

Ben 20 yıla yakın bir süredir bu mahallede ikamet etmekteyim. Evet sıkıntılı bir mahalle. Bazı arkadaşlarımız mücadele etmektense mahalleden ayrılmayı tercih ettiler. Maddi durumumuz iyi ve bizimde başka ilçelere gitmemizi tavsiye eden dostlarımız oldu. Ama ben terk etmektense bulunduğumuz mahallemizi güzelleştirmek ve huzurlu bir hale getirmek için mücadele etmeyi arzu etmekteydim. Bu yüzden birçok yakın akrabam ve dostlarım o zaman mücadele etmem gerektiğini ve bunun için de en azından mahallenin muhtarı olmam konusunda ısrar edince, bu kararı aldım.

Emin Doğan:  Projeleriniz var mı? Sizi muhtar seçtiklerine mahalle neler kazanacak?

Mustafa Doğan: Şimdi gerçekçi olursak muhtarın yetkisi ve konumu belli. Yetkili mercilerle olan ilişkileriniz mahallenin hizmet almasında öncelikli hale geliyor. Bu konuda bizim ve dostlarımızın ilişkileri güçlü. Ama bana göre sıkıntıların çözülmesinde en büyük etken mahalle sakinlerine düşüyor. Kısacası birlik olmak beraber hareket etmek sıkıntıları çözecek en büyük unsur. Biz mahalleliyi bir olmaya birlik olamaya davet edeceğiz.

Her sokakta en az bir temsilci ile her sokağın derdine ortak olacağız. Bunun için her ay bu arkadaşlarımla istişare toplantısı yapacak birlikte çalışacağız.

Sıkıntılarımız belli, sosyal donatı alanlarımızın yetersizliği ortada. Mahallede bu yapıları yapabilecek alanlarımız yok denecek kadar az. Var olanlara eklenebilirse bu konuda ısrarcı olacak yetkililerin kapısını aşındıracağız. Bunu çoğunluk olarak yaparsak başarımız da artacaktır.

Sokak temsilcilerimiz ile birlikte komisyonlar oluşturacağız. Muhtarlıkta bir bütçe oluşturacağız. Ben muhtarlık maaşımı buraya aktaracağım. Hayırsever iş adamlarımız ve esnaflarımızın katkısıyla da bu bütçeyi güçlendireceğiz. Bu bütçeyle mahallemiz deki yardıma muhtaç komşularımıza el uzatacağız. Her sokakta bir temsilcimiz olacağı için bu işin başarıya ulaşma şansı yüksek.

Durumu iyi olmayan öğrencilerimize burs vermek, fakire fukaraya, yetime el uzatmak zaten bizim görevimiz. Dinimiz bunu emrediyor ve geleneklerimiz de bu doğrultuda. 

Mahallede uyuşturucuyla mücadele edebilmek için bir olmalıyız. İşte bu birlikteliğimiz bize güç verecek ve mahallemize sahip çıkarken bu gücü kullanacağız. Bir kişinin üstesinden gelecek işler değil bunlar.  Hepimizin sıkıntıları aynı değil mi? Devletin kolluk güçleri her sokağa bir polis yada bekçi koyamıyorsa biz devletle koordineli bir şekilde çalışarak mahallemizde hırsızlık, uyuşturucu madde gibi olumsuzluklarla mücadele edeceğiz. Biz bir olursak ve birlikte mücadele edersek sıkıntılarımız o kolaylıkla çözülür.

 Birlikten güç doğar ve her sıkıntı bertaraf edilir. İnşallah birlikte mücadele ederek mahallemize huzur getireceğiz. 50. Yıl kocaman bir aile olacak ve sadece Sultangazi’de değil bölgede tercih edilecek bir mahalle olacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top