Genel

50. Yıl Hizmet Tesisleri Törenle Açıldı

Sultangazi Belediyesi, Sultançiftliği ve İsmetpaşa Cevher Dudayev Hizmet Tesisleri’nin ardından pazar alanlarına yeni bir vizyon kazandıran “50. Yıl Hizmet Tesisleri”ni de görkemli bir törenle hizmete açtı. Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, İstanbul Milletvekili Türkan Dağoğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve AK Parti İlçe Başkanı Murat Atım tesislerin açılış kurdelesini birlikte kesti.

Sultangazi Belediyesi, mahalle hizmet tesisleri açılışlarına bir yenisini daha ekledi. Sultançiftliği ve Cevher Dudayev Hizmet Tesislerinin ardından “50. Yıl Hizmet Tesisleri” de görkemli bir törenle hizmete açıldı. Hayata geçirilen proje ile pazar kültürüne yeni bir ivme kazandırılırken, mahallelerin fiziki mekan ihtiyaçlarına da cevap verilmesi amaçlanıyor.

10.

50. Yıl Mahallesi’nde yapılan açılış törenine Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, AK parti İstanbul Milletvekili Türkan Dağoğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İlçe Başkanı Murat Atım, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşma yapan TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Mahalle Hizmet Tesisleriyle birçok hizmetin mahallelinin ayağına geldiğini söyledi. Başkan Altunay’ı ilçeye hayata geçirdiği hizmetlerinden dolayı tebrik eden Bahçekapılı,  gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

11.

İstanbul milletvekili Türkan Dağoğlu konuşmasında Başkan Altunay’ın İstanbul’a  yakışır bir belediye başkanı olduğunu söyledi. İlçede her hafta bir açılışın olduğuna dikkat çeken Dağoğlu, “Sultangazi’ye  kazandırılan hizmetlerin hepsi halkımızın refahı için. Başkan Altunay’ı çalışma temposu ve kazandırdığı vizyon projelerden  dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

7.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da temel atma törenine katıldığı hizmet tesislerinin açılışında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Altunay ve ekibini kutlayan Vali Mutlu, “Başkan Altunay’ın millet ve hizmet sevgisini her zaman hissediyorum. Halkımıza sunduğu başarılı hizmetlerinden ve bitmeyen heyecanından dolayı kendisini kutluyorum” dedi. İnsanların mutluluğu esasıyla hizmetlerin sunulduğuna ifade eden Vali Mutlu, “Halkımıza sunulan bu hizmetler en büyük gururumuzdur. Halkımıza borcumuzu ödeyebilmenin huzurunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sultangazililerle bir açılışta daha birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu paylaşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay,  tesislerle birlikte birçok hizmetin bir arada sunulacağı bir anlayışı getirdiklerini söyledi. Hizmet tesislerinin üçüncüsünü hizmete açtıklarını kaydeden Başkan Altunay, şunları söyledi;

“Her mahallede hayata geçireceğimiz tesislerle Sultangazi sokaklarında Pazar kurulmayan modern bir ilçe olarak anılacak. Mahalle sakinleri ödeme merkezlerinden kafeteryasına, aile sağlığı merkezinden İSMEK kurslarına varıncaya kadar birçok hizmete yürüme mesafesinde ulaşabiliyor. Aynı zamanda engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla gezebileceği tesisimiz yeşil alanlarıyla da tam bir yeşil dostu olarak hizmetinizde.”

Konuşmaların ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek, vatandaşlarla birlikte tesisleri gezdi.

16. - Kopya

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top