İstanbul

4. Geleneksel KAHTA-FED Futbol Turnuvası Başladı.

4. Geleneksel KAHTA-FED   Futbol Turnuvası Başladı.

Kahta Dernekler Federasyonu’nun (KAHTA-FED)bu yıl 4.sünü düzenlediği Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası İBB Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi’nde start aldı.

KAHTA-FED Turnuva tertip komisyonunun kararı ile genç yaşta hayatını kaybeden Ahmet Kelepçe’nin  adının verildiği turnuvaya 16 takım katıldı.

Turnuva saygı duruşu ve ebediyete intikal edenlerin ruhuna okunan dualar eşliğinde yapılan selamlama konuşmaları ile start aldı.

Turnuvanın açılış törenine CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar, Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, Anadolu Yakası Adıyamanlılar Dernek Başkanı Sabri Baltacı, CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi İsmail Akkaya  ve Federasyona bağlı dernek başkanları ve üyeleri katıldı.

Turnuvada bir selamlama konuşması yapan KAHTA-FED Başkanı Av. Ali Yücel, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi.  Yücel, “Ahmet Kelepçe kardeşimizin vefatı nedeniyle turnuvamıza buruk başlıyoruz. Kardeşimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve hemşehrilerimize  başsağlığı diliyorum. Turnuvamıza merhum kardeşimizin ismini verdik. İnşallah turnuvamız geçen senelerde olduğu gibi kazasız, belasız güzel bir etkinlik olur temennisinde bulunuyorum” diyerek turnuvaya katılan 16 takıma başarılar diledi.

Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar, katılımcıları selamlayarak turnuvanın hayırlı olması temennisinde bulundu. Acar, “Bu tür organizasyonları düzenlemek emek istiyor, birlik ve beraberlik istiyor. STK’larımızın bu tür organizasyonlarında yerel yönetimin destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.  Birlik ve beraberlik, dostluk çatısı altında yapılan bu organizasyonlar bizi metropollerde var eden organizasyonlar.  KAHTA-FED’in bu organizasyonu Sultangazi’de düzenlemesi bizleri onore etmiştir. İlçemizde Adıyamanlılar nüfus bakımından ilk sıradadır. Bütün hemşehrilerimizin bu birlik ve beraberliğe katkı sunmasını, bu coşkuyu birlikte yaşamasını arzu ediyorum.

Madem KAHTA-FED 16 derneğin katılımıyla böyle güzel bir organizasyona imza atmış, belediyemizin de yer tahsisi konusunda ciddi bir irada göstermesini bekliyordum. Bu yıl olmadıysa da gelecek yıl biz nasıl vergilerimizle, eylemlerimizle belediyeye destek oluyorsak dostluk maçımıza da belediyemizin destek olmasını bekliyoruz” dedi.

Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, bu güzel organizasyonda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek hazirunu selamladı. Futbolun dostluk, centilmenlik duygularıyla daha da güzelleştiğini belirterek, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda turnuvada dostluğun kazanacağına inandığını ifade etti.

 

Anadolu Yakası Adıyamanlılar Dernek Başkanı Sabri Baltacı, “Futbolun fiziksel etkinliğinden daha önemlisi sosyal bir olay olmasıdır.  Burada siz değerli hemşehrilerimle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum.  Sizlerde çok güçlü bir irade görüyorum. İnşallah bundan sonrada daha güzel ve büyük organizasyonlara imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan müsabakalarla turnuvaya start verildi.

Turnuvanın ilk maçı olan Teşikan- Hopak müsabakası merhum Ahmet Kelepçe’nin vefatı nedeniyle ertelenirken  haftanın sonuçları şöyle olduı: Xeştür – Bersomik (1-6), Karadut- Postin (9-2), Narinceliler- Gigan (5-0), Pılleş- Alidam (4-1), Kahta- Huni (2-3), Hüt- Şome (2-2), Kilisk- Pirağ (2-1)

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top