İstanbul

3. ÇiğFest’in Startı Verildi

3. ÇiğFest'in Startı Verildi

3. ÇiğFest’in Startı Verildi

İstanbul Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf Sanatkarlar Derneği (ÇİĞDER)’nin Adıyaman Nemrut Dağında gerçekleştireceği çiğköfte festivali için dernek üyeleri ve festivalin sponsorları dernek merkezinde bir araya gelerek festival için start verdiler.

3. ÇiğFest'in Startı Verildi

 

Adıyaman İli Kahta İlçesinde bulunan ve dünya mirası listesinde yer alan Nemrut Dağında gerçekleştirilecek 3. Çiğköfte Festivalinin hazırlıkları için start verilen toplantı da bir selamlama konuşması gerçekleştiren ÇİĞDER Başkanı Ömer Turan,  katılımcılar gösterdikleri alakadan dolayı teşekkür ederek hoş geldiniz dedi. Konuşmasında birlik ve beraberlik içerisinde atılan her adımın büyük başarılar getireceğine değinen Turan, “Daha neler yapabilirizin amacında ve doğrultusunda olduk. İnanıyoruz ki burada sizlerin katılımıyla birçok şeyi başarmış durumdayız. Bundan sonra bu toplantılarımızı sık sık tekrarlayacağız. Gelen değerli firma temsilcilerimizin, bizim nasıl bir duruş sergilediğimizi birlik ve beraberlik içinde neleri başarabileceğimizi görmelerini istedik.”

3. ÇiğFest'in Startı Verildi

ÇİĞDER Başkanvekili Sait Aybak, katılımcıları selamlayarak sektör hakkında bilgilendirmede bulundu. Aybak,  “Gündemimizle ilgili sektörümüzün daha önceki ve şu an ki haliyle alakalı bilgiler vermek istiyorum. Çiğköfte hepinizin de bildiği gibi yıllar öncesine peygamberler zamanına dayanmaktadır. 15 Sene öncesine kadar Çiğköfte lokantalarda meze şeklinde, sokak başlarında el arabasında ya da 3-5 arkadaşın bir araya geldiği özel gecelerde tüketilmekteydi.

Biz sektörümüzün temsilcileri olarak birçok ilke imza attık. Türkiye’nin her ilçesinde hatta her mahallesinde, her sokağında bir çiğköfte satış noktası bulunmakta.  Artık ülke sınırlarını aşarak Avrupa’da hatta Uzak Doğu’da çiğköfte satış noktaları bulunmakta.

Sektörümüz franchising alanında Türkiye’de 1 numaradadır. Türkiye’de çalışan nüfusun % 1’i sektörümüzde istihdam etmektedir. Türkiye nüfusunun günlük olarak 1.5 – 2 Milyon vatandaş çiğköfte tüketmeye devam etmektedir bu da sektörümüzün gücünün ve büyüklüğünün göstergesidir.

Değerli misafirlerimiz bugün burada sizlerle buluşarak çalıştığımız firmaların diğer üreticilerle tanışmasını istedik. Daha önce iki tane festival düzenledik. Bu festivallerin giderlerini çiğköfteciler olarak biz karşıladık. Temmuz Ayının 28’inde Adıyaman ili Kahta İlçesi Nemrut Dağında gerçekleştireceğimiz bu festivalde sizlerle birlikte olmak sizlerin katkılarını almak için buradayız. Bakan – Milletvekili gibi üst düzey katılımın gerçekleşeceği bu festivalde sponsor olan firmalarımıza sıkça yer verilmekle birlikte bir çok platformda dile getirilecek, 1 yıl boyunca derneğimiz bünyesinde çıkacak olan ÇİĞDER Dergimizde reklamları yer alacaktır.” dedi.

3. ÇiğFest'in Startı Verildi

Gaziantep ve Şanlıurfa başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok yerinden gelen Çiğköfte sektörünün tedarikçi firmalarının bir kısmı, yemeğin ardından Nemrut Dağında düzenlenecek festival için sponsorluklarını açıkladı.

ANA SPONSOR

Hacı Sıddık – Çimen Gıda

PLATİN SPONSORLAR

Abidin Şenol  – ATS Nar Ekşisi

Kington Salça

Maggi

ALTIN SPONSORLAR

Kazım Doğan Tatar – Seç Salça

Alican Koçak – Simaş Bulgur

Kadir Gündoğmuş – Gündoğmuş Ambalaj

Levent Tüfekçi – Emek Un

Çetin Avcı – Çavuşoğlu İsot

Ercan Sivri – Pane Gıda

Serdar Alpdağ – Kanaat Baharat

Balcı Gıda

Kara Çocuk Baharat

Doğanay Salça

GÜMÜŞ SPONSORLAR

Ercan Alkurt – Emekli Bulgur

İsa Amanvermez – Gözde Kutu

Enver Çopay – Nefis Bulgur

Osman Koca – Bestah Baharat

Servet Aras  – Aras Soğutma

Mehmet Alptekin – Alptekin Makine

3. ÇiğFest’in Startı Verildi. 3. ÇiğFest’in Startı Verildi. 3. ÇiğFest’in Startı Verildi
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top