İstanbul'daki Adıyamanlılar

2016 Yılında Kâhta, Çifte Bayram Yaşayacak

2016 Yılında Kâhta, Çifte Bayram Yaşayacak

Adıyamanlılar Vakfında Kahta İçin Önemli Müjdeler Veren Başkan Toprak:

“2016 Yılında Kâhta, Çifte Bayram Yaşayacak”

 

İstanbul ziyareti sırasında Adıyamanlılar Vakfı’nı ziyaret ederek, burada Vakıf Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, 2016 yılında Haydaran İçme Suyu projesini bitirmekle birlikte Kâhta ilçesinde çifte bayram yaşanacağını söyledi.

DSC_4172

Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafında karşılanan Toprak, Kâhta için yaptığı ve yapacağı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Kâhta’nın yıllardır en önemli sorununun içme suyu sorunu olduğunu kaydeden Başkan Toprak, Ramazan ayı öncesinde çalışmalara başlanacak olan Haydaran İçme Suyu projesinin Kâhta’ya kazandırmak için büyük bir çaba içerisinde olduğunu belirtti.

DSC_4167

Toprak, “İhaleyi alan ilgili firma ile yaptığımız anlaşma gereği, 365 veya en geç 500 gün içerisinde saniyede 565 litre olan suyu cazibe yolu ile Kâhta ilçemize kazandırdığımızda artık ilçemizin içme suyu ihtiyacı olmayacaktır. Ayrıca 2016 yılı sonuna kadar ilçede asfaltlanmamış cadde ve sokak kalmayacaktır. Yapacağımız bu önemli hizmetlerle gelecek yıl Kâhta’ya ikinci bir bayram yaşatacağız” diyerek ilgi ve alakalarından ötürü Adıyamanlılar Vakfı’na teşekkür etti.

DSC_4160

Ziyaretinden dolayı Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve ekibine teşekkür ederek söze başlayan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, Adıyamanlılar Vakfı’nın kuruluşundan bugüne kadar kazanımlarıyla ve hizmetleriyle İstanbul’da Adıyamanlıları temsili noktasında elinden gelen her türlü çabayı gösterdiğini belirtti.

DSC_4169

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top