Sultangazi

19 mayıs hızlı geçti

19 mayıs hızlı geçti

19 mayıs hızlı geçti

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, Sultangazi ilçe milli eğitim tarafından Gazi ticaret lisesinde Atatürk Anıtı’nda, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tören düzenledi .

 

Törenin çabuk bitmesinden dolayı tepki olarak CHP Sultangazi İlçe Başkanlığı Ali Boztaş Başaknlığında Sultangazi Belediye Meclis Üyeleri Önceki dönem Belediye Başkan Adayı Av Ali Acar ve belediye meclis adayları alternatif bir tören yaptı.

Tören Çelenk koyma törenin ardından CHP Sultangazi İlçe Başkanı Ali Boztaş, bir konuşma yaptı “Bugün 19 Mayıs. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 95. Yıldönümünü kutluyoruz. Bu önemli ve anlamlı tarihi günde neden protokol yok. Bizlerin bu günlere gelmesini sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahraman Mehmetçiklerimize ve aziz milletimize , Soma’da  kömür ocaklarında hayatını kaybeden 301 resmi ama bence 450 nin üstünde vatandaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz ,orda bir iş kazası değil iş cinayeti vardır. Umut ediyoruz böyle ihmaller bir daha yaşanmaz bu acılar bir daha yaşatılmaz katledilen 301 maden emekçisini rahmetle anıyoruz. Ailesine başsağlığı diliyoruz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top