Sultangazi

14 Mayıs Eczacılar Günü

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Eczacılar Günü dolayısıyla ilçedeki eczacılarla bir araya geldi. Eczacıların toplum sağlığını korumak gibi önemli bir işlevi olduğunu belirten Başkan Altunay, sağlık alanında sundukları katkılarından dolayı eczacılara teşekkür etti.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Eczacılar Günü dolayısıyla eczacılarla bir araya geldi. Belediye Nikah Salonu’nda düzenlenen toplantıya Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray ile ilçede faaliyet gösteren eczacılar katıldı.

Toplantıda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, sağlık alanında yapılan iyileştirmelerle eczacıların vatandaşa daha hızlı ve kaliteli hizmet vermeye başladığını söyledi. Eczacıların toplum sağlığını korumak gibi önemli bir işlevinin olduğunu kaydeden Başkan Altunay, şunları söyledi:

“Hastaneye giden bir vatandaşın tedavisini tamamlaması için eczacılara olan ihtiyacı kaçınılmazdır. Eczacıların tıbbi ilaçların sağlanması ve alternatif tedavi yöntemlerinin sunulmasındaki yeri yadsınamaz bir gerçektir. Bu anlamda eczacıların, sağlık alanında sunduğu tüm katkıları övgüyle takip ediyoruz.”

Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz da 14 Mayıs Eczacılar Günü’nü kutlayarak başladığı konuşmasında sağlığın önemine vurgu yaptı. İlçede sağlık alanında yapılan yatırımlara da değinen Uslanmaz, başta merkezi hükümetimiz, Sağlık Bakanlığımız ve ilçe belediyelerimiz olmak üzere sağlık alanında tüm imkanların seferber edildiğini söyledi.

Protokol konuşmalarının ardından Kaymakam Uslanmaz, Belediye Başkanı Altunay ile İlçe Sağlık Müdürü Eray, eczacıların görüş ve önerilerini dinledi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top