Sultangazi

 1. Cebeci Açık Hava Alışveriş Merkezine Dönüşecek

 1. Cebeci Açık Hava Alışveriş Merkezine Dönüşecek 

Sultangazi’de  araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu 1. Cebeci Yolu prestij cadde haline getiriliyor. 750 metre uzunluğunda alanı kapsayan çalışmada, caddenin araç trafiği tek yönlü olarak düzenlenirken; geniş kaldırımlar ve yürüme yolları, bisiklet parkurları, oturma grupları, aydınlatma ve yeşil alan çalışması yapılacak. Bu çalışmanın bitmesinin ardından 1. Cebeci Yolu’nun açık hava alışveriş merkezine dönüşmesi amaçlanıyor. 

Sultangazi Belediyesi, ilçenin estetiğine uygun yol ve kaldırım çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile  yürüttüğü çalışma ile ilçenin en işlek caddelerinden olan 1. Cebeci Yolu’nda  prestij cadde çalışmalarına başlandı.

Bisiklet Yolu  Ve  Yeşil Bant 

1 Cebeci Yolu’nun modern bir görünüme kavuşturulacağı prestij cadde projesi; Sultangazi Belediyesi Cebeci Sosyal Tesisleri önünden başlayarak Çanakkale Şehitleri Caddesi’ne doğru 750 metre uzunluğunda bir alanı kapsıyor. Caddenin araç trafiği, Eski Edirne Asfaltı yönüne doğru tek yön olarak işleyecek. İki şeritli araç yolu yapılırken, 2 metre genişliğindeki bisiklet yolu  ve  yeşil bant oluşturulacak.

Geniş Yaya Kaldırımları

Yaya trafiğini rahatlatmak amacıyla  geniş kaldırımlar yapılacak. Proje kapsamında ayrıca caddeyi kesen sokaklardan tek yönlü araç trafiği ile ulaşım sağlanacak. Bu sokaklar sayesinde esnafın dükkanlarına servislerini rahat bir şekilde yapmalarına imkan sağlanacak, belirli saatlerde kullanılmak üzere servis cepleri yer alacak. Yola bağlanan tüm sokaklardan caddeye ulaşılabilecek.

Öte yandan 1. Cebeci Yolu’na şehir estetiğini uygun oturma grupları ve yeşil alan çalışması yapılacak. Caddeye ayrıca modern aydınlatma ekipmanları yerleştirilecek.

1 Cebeci Yolu Açık Hava Alışveriş Merkezine Dönüşüyor

Bu çalışmanın bitmesinin ardından 1. Cebeci Yolu’nun açık hava alış-veriş merkezine dönüşmesi amaçlanıyor. Geniş yürüme yolu, bisiklet parkuru, şehrin estetiğine uygun oturma grupları, aydınlatma, yeşil alan ve sosyal donatı alanlarıyla  1. Cebeci Yolu modern bir çehreye kavuşuyor.

Prestij Cadde uygulaması  açık havada alışveriş yapma ve  ailece vakit geçirme  imkanı sağlayacak. 1. Cebeci Prestij Caddesi yalnız mahalle sakinlerinin değil,  bölgenin de yeni buluşma adresi olacak.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top