Sultangazi

Sultangazi Engelliler Haftası Etkinlikleri

Sultangazi Engelliler Haftası Etkinlikleri

 Sultangazi Belediyesi, Engelliler Haftası’nı engellilere özel etkinliklerle kutluyor. “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” sloganıyla hareket eden Sultangazi Belediyesi’nin hafta boyunca sürdüreceği etkinliklerde; engelli gruplarının müzik gösterileri, temsili askere uğurlama ve spor turnuvaları yapılacak. Etkinlik kapsamında ayrıca Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı dolayısıyla engellilere özel gezi de düzenlenecek.

sultangazi belediyesi engelli programı engelliler haftası

Sultangazi Belediyesi, Engelliler Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenliyor. “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” sloganıyla hareket eden Sultangazi Belediyesi ilçede yaşayan engellilerle bir araya geliyor.

 

Habibler Spor Salonu’nda düzenlenecek açılış programıyla başlayacak etkinliklerde,  özel eğitim sınıflarında okuyan öğrencilerin gösterileri yer alacak. Zihin engellileri arasında spor turnuvasının düzenleneceği etkinliklerde bowling, zıp zıp basket ile bayrak yarışı oyunları bulunuyor.

 

Askerlik çağına gelen 22 engelli için kına gecesinin düzenleneceği programda kışlada temsili askerlik töreni yapılacak.

 

Engelliler ayrıca zaferin 100. yılında Çanakkale’yi gezecekler. Çanakkale Savaşı’nın  yaşandığı yerleri gezecek olan engelliler, savaşın izlerine tanıklık edecekler.

 

Etkinlikler kapsamında ayrıca “Hacivat ve Karagöz” isimli sinema gösterimi de yapılacak. Etkinlikler sonunda ise yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilecek.

 

 

TARİH SAAT PROGRAM YER
07.05.2015 10.00 Engelliler Haftası Açılış Programı Habibler Spor Salonu
12.05.2015 10.00 Engelliler Spor Turnuvasında 2. Gün Müsabakaları Habibler Spor Salonu
13.05.2015 10.00 Engelliler Spor Turnuvasında 3. Gün Müsabakaları Habibler Spor Salonu
14.05.2015 10.00/14.00 Hacivat ve Karagöz Sinema Gösterimi Belediye Nikah Salonu

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top