Siyaset

Milli İttifak İstanbul Adaylarını BGM’de Tanıttı

Milli İttifak  İstanbul Adaylarını  BGM’de Tanıttı 

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisinin birlikteliğiyle oluşan Milli İttifak , 7 Haziranda yapılacak genel seçimlerde İstanbul’dan gösterdiği 88 milletvekili adayını Bostancı Gösteri  Merkezi’nde coşkulu bir programla tanıttı.

milli itifak programı1

Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen aday tanıtım programında salon adeta doldu taştı… Programda çoşkulu kalabalığa hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak Türkiye’nin, bir takım büyük problemlerinin olduğunun farkında olduklarını belirten Kamalak, “Türkiye’miz en kritik dönemlerde bile böylesine yalnızlığa itilmemiştir. Böylesine ağır bir soykırım suçlamasına maruz kalmamıştı” diye konuştu.

Hem iktidar, hem de muhalefet partilerinin milli görüşün işaret ettiği noktaya geldiğini savunan Kamalak, “Ana muhalefet partisi genel başkanı ve CHP, işçiye, memura, emekliye yüzde 50 zam diyor. Ne zaman söylüyor bunu 2015 yılında. Biz ne zaman söylemişiz. 2001 yılında. Demek ki aynı noktada buluştuk ama 15 yıl sonra. Teşekkür ediyorum kendilerine işimizi kolaylaştırıyor” ifadelerini kullandı.

Anadolu İçin Üretim Seferberliği Başlatacağız 

“İstanbul’un problemlerinin çılgın projelerle çözülemez” diyerek hükümeti eleştiren Kamalak, “İktidara geldiğimizde emekliye, işçiye, memura elimizi uzatacağız” dedi. Kamalak, “Dağlarımızdan çoban eksik olmayacak. Hayvancılığa teşvik edeceğiz. Ekilmeyen tarlamız kalmayacak. Esnafa faizsiz kredi vereceğiz. Çiftçiyi desteklememiz lazım. Kısacası tüm Anadolu için bir üretim seferberliği başlatacağız. İşçisiz kardeşimize iş temin edeceğiz” dedi. Eğitim alanında yapacakları çalışmaları da ayrıntılarıyla anlatan Kamalak, hükümetin eğitim politikasını da eleştirdi.

Kamalak, yaşanabilir bir Türkiye istediklerini ifade ederek, “Kim ki bu millete hizmete koyulacak olursa biz ona teşekkür ederiz. Kıskanmayız onları. Bu tekliflerin asli sahibi biziz, siz bizden kopya ediyorsunuz demeyiz” şeklinde konuştu.

Her kesimi “Milli İttfak”a davet ettiklerini dile getiren Kamalak, “İstanbul’un problemini çözmenin yolu Anadolu’dan geçer. İstanbul’un problemleri çılgın projelerle çözülmez. Anadolu’nun problemleri hafifletilirse İstanbul’un problemi hafifletilebilir” dedi.

Kamalak, iktidara geldikleri taktirde ilk etapta işçiye, memura, emekliye ellerini uzatacaklarını belirterek, çiftçiyi destekleyeceklerini, esnafa faizsiz kredi vereceklerini, işsiz gençlere iş temin edeceklerini kaydetti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top